«Українська універсальна біржа» дає реальну можливість не тільки реалізовувати державну або приватну майно, а й дозволяє викуповувати право вимога за кредитним договором, якщо банк знаходиться на межі банкрутства.
Правила продажу права вимог за кредитним договором
Перш, ніж стати учасником інноваційного проекту, слід ознайомитися з основними правилами, які пред’являються в ході проведення відкритих електронних торгів:
· Юридичні та фізичні особи можуть викупити виставлене на продаж право вимоги за кредитними договорами, які встановлюються між позичальниками і кредиторами.
· Боржник або їх представники, а також банк, який проходить процедуру банкрутства, не можуть претендувати на викуп права вимоги.
У чому полягає викуп права вимоги?
Процес викупу права вимоги договору між кредитором і позичальником має на увазі, що в якості кредитора виступатиме інша людина, а ось позичальник залишиться незмінним, і ніхто не знімає з нього обов’язок виплатити кредит в повному обсязі.
Викуп кредитних договір проводиться з використанням голландського варіанту торгів, тобто стартова вартість поступово знижується в залежності від пропозицій. Як правило, процедура зниження ціни проводиться за вісімдесят кроків.
Викупити право вимоги по кредиту можна в рамках торговельного майданчика «Українській універсальній біржі». Для того, щоб дізнатися, як викупити право вимоги у банківській організації, слід пройти на сайт uub.in.ua.
Перед участю варто ознайомитися зі змістом регламенту і деякими аспектами. Кожен учасник аукціонів повинен знати, що:
• Брати участь в торгах може тільки зареєстрований користувач;
• Аукціони проводяться щодня з 9 по 18 годин вечора;
• Перед подачею оголошення на всі системи «Прозорро», його зміст перевіряється працівниками електронного майданчика;
• В оголошенні завжди необхідно писати тільки правдиву інформацію про товар;
• Початкова вартість за лот не повинна бути середньої ринкової вартості на даний товар;
• Вплинути на результати і переможця аукціону не можна, адже це встановлює повністю автоматизована система.