Перед тим, як стає відомий переможець в тендерних торгах, проходить три етапи пропозицій. Кожен з етапів дає ще одну можливість учасникам для того, щоб вони понизили свою цінову пропозицію. Головне – це щоб сума пониження відповідала мінімальному кроку, вказаному в умовах самого оголошення.

Один з ключових етапів, що має пряме відношення до проведення тендерів – це оцінка пропозицій. Вона починається саме після третього етапу. Відповідно, для того щоб оцінити пропозиції кожного учасника, вона розкриваються. Більш того, відомою ця інформація стає не тільки для організатора державної закупівлі, але й для інших учасників.

Це означає, що будь-яка з компаній, що брали участь в цих торгах має змогу ознайомитися з тим, що пропонували конкуренти. При цьому, внесення якихось коректив вже є неможливими. Що стосується розкриття інформації, то це не лише ціна, але й данні про ці фірми, включаючи наявність всіх відповідних документів та сертифікатів.

Що варто знати про оцінку?!

Не є секретом інформація, що основний критерій вибору переможця – це економічна складова Саме тому, в першу чергу до розгляду беруться заявки з найменшою запропонованою ціною. На те, щоб визначатися з переможцем замовнику дається рівно 5 днів. В певних ситуаціях цей термін можна продовжити до 20 днів. 

Досить цікавий момент – це можливість обрати вже першого учасника, який запропонував найбільш вигідну ціну та надав всі відповідні документи для участі в тендері. В такому випадку, організатор не зобов’язаний навіть розглядати інші заявки на участь.

У випадку ж, коли перша пропозиція не підходить по певним критеріям, то аналізується вже не тільки ціна, але й декілька інших не менш важливих факторів.

Мова йде про такі моменти, як:

  • Доступні форми оплати;
  • Можливі експлуатаційні затрати;
  • Термін що виділяється на виконання умов, прописаних в угоді;
  • Умови гарантійного обслуговування.

Сам же тендер буде залишитись відкритим до тих пір, доки не буде визначено переможця. Є також ще один варіант розвитку подій. У випадку, якщо жодна заявка не підходить замовнику й він не може обрати виконавця, то торги будуть вважатися скасованими.

Таке відбувається не так часто, але в окремих випадках, коли на оголошення подається не так багато заявок, подібний варіант розвитку подій цілком можливий. Що стосується участі в торгах, то для цього ви можете обрати надійний електронний майданчик УУБ (Українська універсальна біржа). Сайт tender.uub.com.ua – це надійний та перевірений ресурс з акредитацією та величезною кількістю позитивних відгуків.