Найбільш ефективна спрямованість електронних торгів Prozorro.Sale мала приватизація www.uub.com.ua/prozorro/sale/mala-privatizaciya/ менш ніж за два роки принесла в бюджет країни 1,7 млрд. грн. За цей період в системі «Прозорро.Продажі» було проведено 4650 електронних торгів, на які направили свої заявки 2600 беруть участь осіб. Примітний той факт, що якраз-таки на таких торгах початкова вартість лотів майже завжди збільшується в рази, що говорить про неабияку затребуваності серед учасників.

Що означає малу приватизацію на Prozorro.Sale?

Мала приватизація є реалізація комунальних та державних підприємств, нерухомого майна, ділянок землі, цінник яких не більше ніж 250 млн. грн.

Через що дуже значущим стало включення малої приватизації на Prozorro.Sale? Тільки через приватизацію власності, ціна якої менше 250 млн. грн. Бізнесмени і ті, хто поки що збирається займатися підприємництвом, мають можливість знайти потрібний актив і купити його в стислі терміни, минаючи корупційних хабарів і тяганини бюрократії.

Завдяки складному і відкритому алгоритму здійснення електронних торгів з вартістю за лот щонайменше 250 млн. Грн. багато людей втілили в життя свої плани – хтось вигідно купив будинок для ресторану, салону краси, студії звукозапису або фотографії, створив підсобне сільське господарство тощо

Перевага малої приватизації в системі Прозорро

Значущим перевагою прозорих торгів ДП ​​«Prozorro.Sale» стає їх відкритість – до цього своєчасно отримати інформацію про реалізацію таких лотів було практично неможливо, зокрема це працювало щодо об’єктів, які перебувають в маленьких селах.

Нерідко секретної була ціна продаваного об’єкта, а в якихось ситуаціях виявили бажання не виходило просто потрапити на торги. Введення вартості за лот щонайменше 250 млн. грн. в системі «Прозорро.Продажі» всі ці фактори усунуло. В даний час комунальні та державні активи з успіхом відкриваються для продажу в справедливих, доступних для населення торгах в режимі реального часу, брати участь в яких має право практично все люди.

Лоти для реалізації надані Фондом державного майна і порадами місцевої громади: на ділі процентна частина останніх в значенні вище 60%, відповідно, торги по лотах вартістю менш 250 млн. грн. в системі Prozorro.Sale стають діючим механізмом поповнення місцевої скарбниці.