Процес розгляду законопроекту про ринок землі українська влада почала ще у минулому році (лютий 2020). Однак чинності «Закон про ринок землі» набуває лише 1 липня 2021 року. Необхідність у земельній реформі обумовлювалась складною економічною ситуацією в країні, тож за порадою міжнародних акторів та при урахуванні досвіду країн Заходу, Комітетом з аграрної та земельної політики України було вирішено дозволити легально продавати та купувати сільськогосподарську землю.

Постанова уряду передбачає, що передача земельної ділянки та прав на неї проходитиме через електронні аукціони на платформі «ПроЗорро.Продажі». Продаж угідь сільськогосподарського призначення дозволяється таким суб’єктам: держава, фізичні та юридичні особи України, територіальні громади. Дізнатись більше корисної інформації щодо організації процедури електронного аукціону можна на сайті https://megasale.com.ua/koly-v-ukrayini-bude-rynok-zemli-yiyi-prodazh-na-prozoro-prodazhi/.

Цільова спрямованість «ПроЗорро. Продажі»

Впровадження ринку землі в Україні має базуватись на принципах прозорості, публічності та широко доступності. Для того, аби механізми обігу сировини працювали дійсно ефективно та виважено, учасники торгів, як безпосередньо зацікавлені особи, повинні діяти відповідно до загальноприйнятих правил і порядків. Майданчиком, в рамках якого пильно дбають про дотримання встановлених законом обов’язків та норм, виступає Prozorro.Sale. Електронна база працює заради того, аби:

  • продаж сільськогосподарських угідь проходив в рамках вільної конкуренції;
  • зарадити впливу підприємств-монополістів та встановити мінімальний поріг входу до спільноти;
  • звести до нуля кількість нелегальних транзакцій;
  • реформування відносин землевласності в україні відбувалось поступово, на глибинному рівні, з чітким окресленням сфери компетенцій усіх учасників.

Як проходитимуть торги с/г угіддями на «ПроЗорро. Продажі»

Електронна біржа — це автоматизована система, де торги проводяться в режимі реального часу і після реєстрації користувач отримує доступ до широкої бази даних, наповненої виключно актуальними та перевіреними пропозиціями. Щоб взяти участь в публічних торгах учаснику необхідно:

  • авторизуватись та подати заявку на участь в конкретно взятому аукціоні;
  • зібрати та опублікувати пакет документів на земельну ділянку;
  • спостерігати за ходом розпродажу та обрати найбільш вигідну для себе пропозицію;
  • з переможцем торгів укладається договір оренди, купівлі-продажу.