Свого часу в раді директорів однієї з найбільших українських газових компаній Хантер Байден, син колишнього віце-президента США Джо Байдена, вважався корисним невиконавчим директором з впливовим ім’ям, за словами людей, знайомих з роллю Байдена в компанії.

Роль Байдена в Burisma Holdings Ltd стала предметом пильної уваги після необгрунтованих звинувачень президента США Дональда Трампа в тому, що Джо Байден неналежним чином намагався допомогти своїм синам в ділові інтереси в Україні (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua

Інтерв’ю з більш ніж десятком людей, включаючи керівників і колишніх прокурорів в Україні, малюють картину директора, який давав консультації з правових питань, корпоративних фінансів та стратегії протягом п’ятирічного терміну правління, який закінчився в квітні цього року.

Байден ніколи не відвідував Україну у службових справах компанії за цей час, за словами трьох осіб

Вони також заявили, що його присутність в раді директорів не захистила компанію від самого серйозного виклику: серії кримінальних розслідувань, розпочатих українською владою проти її власника, Миколи Злочевського, мультимільйонера, колишнього міністра екології та природних ресурсів. Звинувачення стосуються податкових порушень, відмивання грошей і ліцензій, виданих Бурізме в період, коли Злочевський був міністром.

Викриття в скарзі інформатора про те, що Трамп і його особистий адвокат Руді Джуліані наполягали на тому, щоб українці проводили розслідування щодо Бурізми і ролі Хантера Байдена, викликали розслідування імпічменту демократами в Палаті представників. Трамп стикається зі звинуваченнями в тому, що він відмовився від військової допомоги США для України, щоб чинити тиск на Київ, щоб розслідувати свого потенційного демократичного суперника на наступних президентських виборах в США.

Джуліані стверджував, котрі дають доказів, що Джо Байден наполягав на звільненні головного прокурора України, щоб закінчити розслідування щодо Бурізми і Злочевського, щоб захистити свого сина.

49-річний Хантер Байден заперечує свою провину

У публічній заяві від 13 жовтня його адвокат Джордж Мезірес сказав: «Не дивлячись на ретельну перевірку, жодне правоохоронне установа, будь то вітчизняне або іноземне, не затверджував, що Хантер займався правопорушеннями в будь-який момент протягом свого п’ятирічного терміну.

В інтерв’ю ABC News, що транслювалося у вівторок, Хантер Байден сказав, що, можливо, це було погане рішення приєднатися до Ради Burismas, коли його батько був віце-президентом, але додав: Що я зробив помилку, засновану на якийсь етичної помилку? Ні в якому разі.

Джо Байден також заперечував будь-які порушення, заявивши, що він закликав до усунення тодішнього головного прокурора Віктора Шокіна в 2016 році через його неефективність в боротьбі з корупцією в Україні, широко поширеною проблемою, яку давно підкреслювали як Сполучені Штати, так і Європейський Союз.

Прес-секретар президентської кампанії Джо Байдена Ендрю Бейтс сказав: «Дональд Трамп настільки боїться бігти проти Джо Байдена, що він відправив своє президентство в штопор, намагаючись шантажувати Україну втручанням в наші вибори з універсально розвінчаною брехнею.

Бурісма і Злочевський не відповіли на запити про коментарі

В інтерв’ю агентству Reuters у вересні колишній прокурор України Юрій Луценко заявив, що позиція Хантера Байдена в раді директорів, коли його батько був віце-президентом, не викликала ніяких підозр. З точки зору українського законодавства, (Хантер Байден) нічого не порушував, сказав Луценко. Докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

Новий генпрокурор України Руслан Рябошапка, який вступив на посаду в серпні, заявив, що не знає про будь-які порушення з боку Хантера Байдена. 4 жовтня його канцелярія оголосила, що вона розглядає 15 попередніх розслідувань, пов’язаних зі Злочевським, але не було прийнято жодного рішення про те, як діяти проти нього або пов’язаних з ним осіб.